Nastąpił moment, kiedy młokos musial zmierzyć się z większą górką. Wszystko oczywiście mierząc siły na zamiary. Patrzymy z perspektywy szczeniaka, który nie powinien zbytnio sie przesilać. Rośnie dopiero i stawy ma z marmolady. Dobraliśmy mu trasę, której nie sposób było nie sprostać.

Główny cel wyprawy jest socjalizacyjny. Niech stworzenie pozna, że w lesie potrafi być mnóstwo ludzi. Na dzisiaj dla niego wszyscy są obcy i trzeba ich obszczekać aby sobie poszli. Tymczasem zwierz musi się oswoić z widokiem i zapachem ludzi. Powinien spotykac inne psy. Duże i małe. Groźne i przytulasy. Zatem w teren. Padło na Góry Opawskie i szlak na Zamkową Górę.

 Raptus124

 

Startowaliśmy czerwonym szlakiem z Pokrzywnej,  w kierunku Biskupiej Kopy. Samochód został na parkingu przy stawie. Pierwsze osoby zostały obszczekane jeszcze na parkingu. Później kolejne na szlaku. Przyłączyliśmy sie do dwójki turystów, do których po chwili sie przyzwyczaił. Pod koniec wyprawy już nie reagował nerwowo.

 

Raptus119

 

Raptus122

 

 Raptus125

 

Raptus118

 

Raptus133

 

W ten sposób, pieseł zdobył swoj pierwszy szczyt - Zamkową Górę. Poznał wielu miłych turystów.

 

Raptus131

 

Raptus134

 

Raptus135

 

Tu Raptus dostał z liścia

 

Raptus139

 

Raptus142

 

 Raptus144

 

Raptus146

 

Raptus147

 

Raptus148

 

Raptus151

 

Kiedy już myślałem że okrzepł nieco społecznie, okazało się że niektórych lubi a innych wręcz przeciwnie. Trójka seniorów w drodze powrotnej, nie zrobiła na nim dobrego wrażenia. Uparł się, że będze na nich szczekał, trzeba było sie szybko oddalić. Po co straszyć zwierzynę piskliwym ujadaniem brzdąca. 

 

Długość trasy: 6 km

Czas przejścia: 1,5 h

Stopień trudności: łatwy

Ślad GPX :  trasa 

 

trasa