Kompleks sportowy znajduje się na terenie Zlatych Hor - u północnego podnóża Příčnej Hory (975 m n.p.m.), 3 km od granicy z Polską. Przygotowany jest do obsługi turystów w sezonie zimowym i letnim. Znany jest głównie jako ośrodek narciarski. W okolicy jest jednak wiele atrakcji dla turystów preferujących sezon letni. Znajdziemy tu oznakowane szlaki turystyczne, strumienie, przystanki leśne oraz szereg lokalnych atrakcji związanych z historią okolicy. Sam ośrodek wyposażony jest w duży i darmowy parking. W pobliżu znajdziemy też miejsca do spania.

 

pricna2Wyciąg narciarski to czteroosobowa, nowoczesna kanapa z pasem rozbiegowym. Umożliwia wsiadanie na dolnej stacji oraz w połowie długości. Analogicznie podzielony na dwie części jest stok. Główna, górna część stoku jest szeroka, średnio nachylona i daje duże możliwości trenowania jazdy karwingowej. Część dolna charakteryzuje się nachyleniem minimalnym i nadaje się wyłącznie do stawiania pierwszych kroków na nartach oraz wykorzystaywana jest jako komunikacja do strefy socjalnej, gdzie znajdziemy bar, noclegi, toalety i parking.

Z uwagi na to, że stok znajduje sie blisko granicy z Polską i funkcjonuje w godzinach wieczornych, znakomicie nadaje się na popołudniowy wypad narciarski. Zaletą jest również bardzo dobre oświetlenie stoku i niewielka liczba ochotników wieczornego szaleństwa.  W konsekwencji w ciągu 2-3 godzin można zajeździć się do nieprzytomności. Mimo późnej pory, przy stacji pośredniej dostępny jest mini bar, gdzie dostaniemy "parek w rohliku" i grzańca.

Latem ze stoku można zjeżdżać na specjalnych hulajnogach i trójkołowcach. Z wyciągu skorzystać mogą turyści piesi i cykliści, istnieje także możliwość przewozu wozków dziecięcych oraz osób na wózkach inwalidzkichNa hulajnogach można wybrać się na wycieczkę po okolicy wraz z całą rodziną - pojazdy są do dyspozycji w kilku rozmiarach.

Warto tez wybrać się na spacer po okolicach. Szczegolnie ciekawy jest skansen młynów służących do pozyskiwania złota - Zlatorudne Mlyny